Gry planszowe

https://sklep.phalanxgames.pl/czas-honoru-operacja-most-iii,3,157,12

Jest to taktyczna, wojenna karcianka dla dwóch osób, dotycząca działań polskiego wywiadu w okresie II Wojny Światowej nad zdobyciem planów niemieckich rakiet V2

https://sklep.phalanxgames.pl/mare-nostrum-imperia,3,158,18

Strategiczna gra planszowa, w której gracze stają na czele jednego z imperiów starożytności (Rzym, Grecja, Kartagina, Babilonia, Egipt) i próbują pobić świat.

https://phalanxgames.pl/project/twilight-struggle-godzina-zero/

Dwuosobowa gra będąca symulacją okresu zimnej wojny. Plansza gry to mapa świata z tego okresu, na której gracze przenoszą swoje znaczniki i poszerzają strefy wpływów, próbując pozyskać sojuszników i kontrolować kolejne państwa. Z kolei karty gry prezentują zdarzenia historyczne (konflikty izraelsko-arabskie, wojnę w Wietnamie, kryzys kubański, wyścig kosmiczny i wyścig zbrojeń).
Rozszerzenie „Godzina zero” wprowadza do gry mechanikę zmiany zakończenia II wojny światowej (i jej skutków).

https://phalanxgames.pl/project/lincoln/

Dwuosobowa karcianka wojenna rozgrywająca się w czasie Wojny Secesyjnej, w której jeden z graczy wciela się w dowódcę wojsk Unii a drugi w dowódcę Konfederacji.

https://phalanxgames.pl/project/1944-wyscig-do-renu/

Jest to bardzo ciekawe połączenie gry wojennej i logistycznej. Wymaga od uczestników odpowiedniego planowania w kwestii zużycia surowców, zajmowania terenów, przerzucania wojsk.

https://sklep.phalanxgames.pl/boze-igrzysko-magnaci,3,158,10

Gra, w której uczestnicy wcielają się w przywódców polskich rodów magnackich w XV-XVIII w. Od ich postępowania zależy czy Rzeczpospolita zdoła obronić się przed rosnącymi siłami ościennych mocarstw. Ponieważ gracze konkurują między sobą o bogactwo i prestiż ich działania często przyspieszają upadek państwa.

https://phalanxgames.pl/project/brass-lancashire/

Jest to gra ekonomiczna, rozgrywającą się w okresie Rewolucji Przemysłowej. Gracze wcielają się w przemysłowców, starając się rozbudować fabryki, zdobyć majątek i wpływy.

https://phalanxgames.pl/project/u-boot/

Kooperacyjna, strategiczna gra planszowa, wspierana przez aplikację mobilną, o walce podwodnej w czasach drugiej wojny światowej. Każdy z graczy pełni jedną rolę -Kapitana, Pierwszego Oficera, Nawigatora, oraz Głównego Mechanika i ma inne zadania do wykonania.

https://phalanxgames.pl/project/hannibal-hamilcar/

Karciana gra wojenna dla dwóch osób, z których każda reprezentuje jedną ze stron konfliktu – Rzym i Kartaginę.

https://phalanxgames.pl/project/imperial-struggle/

Gra przewidziana dla dwóch graczy, przedstawiająca rywalizację pomiędzy Francją i Wielką Brytanią między1697 r. a 1789 r. Rywalizacja dotyczy nie tylko militarnego aspektu, to również walka o budowę potęgo kolonialnej, wpływów w Europie czy gospodarce.

Warto śledzić stronę wydawnictwa, gdyż mają w swojej ofercie mnóstwo nowych gier w przedsprzedaży.

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑