Gry planszowe

Gier planszowych dotyczących historii jest w chwili obecnej coraz więcej. Są to zarówno tytuły dla młodszych odbiorców, przewidziane na krótsze rozgrywki, jak i obszerne, skomplikowane dzieła. Postanowiłam zaprezentować wybrane tytuły wydawnictwami. Dziś zapraszam na pierwszą część z grami wydanymi przez EGMONT.

Na Grunwald! Rycerze króla Jagiełły – motywem przewodnim gry są przygotowania królestwa Polskiego do wojny z Zakonem Krzyżackim. Zadaniem graczy jest werbowanie rycerzy do armii i zapewnianie im prowiantu. 

https://www.ceneo.pl/41987068

Pan tu nie stał! – gra przenosząca uczestników w realia życia PRL-u. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości deficytowych towarów ze sklepów. 

https://egmont.pl/Pan-tu-nie-stal,606540,p.html

Pan tu nie stał! Demoludy – w tej wersji gry, gracz ma możliwość odbycia wycieczki do krajów bloku wschodniego, gdzie może zdobyć towary których brakowało w Polsce (swetry, telewizory czy buty). Celem gry jest zdobycie czterech żetonów towarów w czterech różnych kolorach (np. zielonym, żółtym, niebieskim i czerwonym) .

https://egmont.pl/Pan-tu-nie-stal-Demoludy,606583,p.html

Pan tu nie stał! CINKCIARZ – W tej grze gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL-u i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut.  Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty oraz równo pocięte gazety.

https://egmont.pl/Pan-tu-nie-stal-CINKCIARZ,608832,p.html

Polska Luxtorpeda – gra karciana w której występuje 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń nawiązujących do polskiej przyrody, kultury i historii. Szybka i prosta gra na zasadzie Memory.

https://egmont.pl/Polska-Luxtorpeda-odjazd,11102214,p.html

Hansa Teutonica – jest grą ekonomiczną , w której gracze wcielają się w kupców Hanzeatyckich. Celem poszczególnych graczy jest zdobycie jak największych wpływów, budowa kantorów i szlaków handlowych.

 https://egmont.pl/Hansa-Teutonica,608514,p.html?gclid=CjwKCAjwoP6LBhBlEiwAvCcthLaoshgJuuRu1ALLWgABB5f_jY6_S69Sfcw-LuAi_6HUaG2JAJgsqxoCMR4QAvD_BwE

Mali Powstańcy: Warszawa 1944 – gra w której uczestnicy wcielają  w dowódców zastępu harcerzy z powstańczej poczty. Celem jest dostarczenie rozkazów w wyznaczone miejsca.

https://www.ceneo.pl/5053248

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑