Taboo nowe wersje do grania

  1. Kalambury
    • A może karty taboo wykorzystać do grania w kalambury – pokazywane lub rysowane. Zapewne ta druga wersja będzie łatwiejsza dla uczniów.
  2. Zgadnij zakazne słowa
    • Klasę dzielimy na grupy. Kolejno na środek wychodzi przedstawiciel grupy i mówi hasło główne, a następnie opisuje zakazane hasła. Ustawiamy czas na wykonanie zadania na 3 minuty. Grupy swoje odpowiedzi zapisują na kartce, a następnie sprawdzamy i dostają tyle punktów, ile haseł odgadli.
  3. Tajny Agent
    • Gracze są tajnymi kurierami, którzy muszą dostarczyć hasło do odbiorcy bez ujawnienia kluczowych informacji. Dodajesz „Agenta Cenzury” – gracza, który ma zgadnąć, które zakazane słowo na pewno padnie. Jeśli zgadnie, cały punkt przepada. Kurier opisuje hasło, unikając zakazanych słów. Agent Cenzury typuje jedno słowo z listy, które – jego zdaniem – opisywany gracz złamie. Jeśli ma rację – drużyna traci punkt. Jeśli nie – zdobywają punkt. Gra strategiczna, nie tylko kreatywna.
  4. Zgadywanka jak w garcticphone
    • Kolejno każdy z uczniów dostaje kartkę z taboo. Na kartce zapisuje swoje imię i opisuje swoje hasło za pomocą 5 słów, ale nie może użyć zakazanych słów. Podajemy kartkę kolejnemu uczniowi. Uczniowie w zeszytach lub na osobnych kartkach zapisują odpowiedzi, tzn. jakie hasło ich zdaniem jest na kartce danego ucznia. Można zrobić tak, aby uczniowie odgadywali hasła wszystkich uczniów, ale warto zrobić rundkę 5 wymian kartek, aby później uczniowie opisali kolejne słowo. Po 5 rundach sprawdzamy odpowiedzi.

W przypadku taboo można je zrobić samodzielnie i opisać hasła do każdego działu, ale można też użyć gotowych zestawów, jak np. „Cenzura” dostępna pod linkiem.

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑