Serie książek historycznych dla dzieci i młodzieży

Strrraszna historia”

LINK: https://egmont.pl/seria/STRRRASZNA-HISTORIA,s,10355715

Ciekawa seria wydawana przez wydawnictwo Egmont, a na mojej półce znajduje się m.in. tytuł „Krwawi władcy i wredne królowe” (autor: Terry Deary). W książce mamy możliwość poznania ciekawostek o angielskich władcach od czasów Wilhelma Zdobywcy po obecnie panującą Elżbietę II. Każdy rozdział poświęcony angielskim koronowanym głowom zawiera krótką notkę „Czym zasłynął?” oraz serię ciekawostek. Praktycznie po każdym rozdziale dotyczącym władcy znajdują się rozdziały poniekąd powiązane z daną postacią, np. po opowieści o Henryku V, który lubił tenis, można zapoznać się z tym, jakie sporty uprawiali inni królowie. Niekiedy w książce znajdziemy pytania, na które mogą odpowiadać sami czytelnicy lub też można zadać je innym osobom.

A to historia”

LINK: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/serie-wydawnicze/a-to-historia?sa_pg=1&sa_pp=10&sa_sort=id&sa_sort_type=desc&sa_s_0=0

Kolejna seria jest wydawana przez wydawnictwo Literatura. Jest to bardzo bogata i różnorodna seria wydawnicza, bo wśród niej znajdziemy opowieści o władcach, np. Jadwidze i Władysławie Jagielle („Z Bożej łaski Jadwiga, król”, „Jagiełło pod prysznicem”), jak też seria „Zdarzyło się w Polsce”, gdzie w kolejnych tomach można poznać ważne momenty w dziejach historii naszego kraju, ponownie opowiedziane prostym językiem.

Ale historia…”

LINK: https://nk.com.pl/ale-historia—-mieszko–ty-wikingu/p2213.html

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało serię książek z dziejów Polski, a wśród nich znajdziemy chociażby o Mieszku I i czasach PRL-u (te akurat goszczą na moich półkach). Lubię te opowieści za język, ale przede wszystkim chyba za rysunki (np. fajnie wyjaśnione życie w czasach rządów komunistów w Polsce, jak chociażby kolejki, donosicielstwo czy wrogowie ludu (gdyby autorzy wydali osobno te ilustracje/komiksy, to ja bym kupiła. W książce o Mieszku I również znajdziemy wiele humorystycznych rysunków, np. o historycznych dywagacjach dotyczących przyczyn przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Wielcy i sławni”

LINK: https://www.proszynski.pl/index.php?mod=atributes&atr=1&val=141&showall=1

Wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało serię biografii, a wśród jej pozycji znajdziemy m.in. opowieści o życiu Marii Skłodowskiej-Curie, Alberta Einsteina oraz Leonarda da Vinci.

Czytam sobie z kotylionem”

LINK: https://egmont.pl/seria/CZYTAM-SOBIE-Z-KOTYLIONEM,s,11612163

Wydawnictwo Egmont wydało serię opowieści o znanych i mniej znanych osobach i wydarzeniach, które miały swój wkład w walkę o Polskę. Te książeczki przeznaczone są dla młodszych czytelników w wieku 5-7 lat i są podzielone na trzy poziomy w zależności od wieku. A wśród poruszanej tematyki znajdziemy m.in. opowiadania o Gdyni, Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim oraz Zofii Stryjeńskiej.

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑