WYCIECZKA DO TORUNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ?

a) Muzeum Toruńskiego Piernika – darmowy wstęp we wtorki; jest to muzeum przedstawiające produkcję pierników od czasów średniowiecznych po XX w.; są stanowiska interaktywne; można również zarezerwować warsztaty z wykonywania pierników (te pierniczki później zabieramy)

b) Dom Mikołaja Kopernika – darmowy wstęp w czwartki; jest to muzeum, które prezentuje nie tylko życie Mikołaja Kopernika, ale również to, jak ludzie postrzegali świat, jak rozwijała się nauka; ulubione miejsce w Domu Kopernika to płonąca podłoga, czyli sala dotycząca dziejów księgi „O obrotach sfer niebieskich”; można skorzystać także z 20-minutowych pokazów filmów 4D:

  • Mikołaj Kopernik w Toruniu
  • Wszechświat
  • Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy
    (informacje o filmach)
    Podczas zwiedzania Domu Mikołaja Kopernika można wykorzystać poniższe karty pracy.

c) Muzeum Twierdzy Toruń – darmowy wstęp w środy; jest to muzeum, które prezentuje rozwój umocnień w Toruniu od średniowiecza po XX w.; jest poprowadzona ścieżka edukacyjna z zagadkami na panelach interaktywnych (choć zagadki są wymagające);

  • Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”oferta

Jest to miejsce warte zobaczenia, bo ma charakter doświadczalny. Uczniowie po piętrach mogą zobaczyć, zbadać i dotknąć/przetestować wiele doświadczeń.

Istnieje możliwość skorzystania z warsztatów – wszelkie informacje pod linkiem.

  • Dom Legend Toruńskichoferta

Na zwiedzających czeka wystawa przedstawiająca legendy toruńskie, ale prowadzący przedstawiają je w bardzo ciekawy sposób, angażując uczniów do tego (co niektórzy wcielają się w rolę króla polskiego, którego pewne mieszczka obraziła w dość cuchnący sposób). Można także skorzystać z oferty gry miejskiej „O zagubionych portkach kucharza Jordana” czy zwiedzania Torunia śladami Kopernika.

  • Muzeum Etnograficzneoferta

W muzeum wraz z uczniami zobaczymy nie tylko jak żyli ludzie dawniej, ale możemy zabrać je na warsztaty, np. o lnie i płótnie, o wróżbach, o rozwoju techniki przez 100 lat. Uczniowie biorą czynny udział w warsztatach.

Tutaj zwiedzimy fort pruski, ale również możemy zabrać dzieci na podchody. Fort IV ma w swojej ofercie także gry i zabawy, zwiedzanie z duchami połączone z musztrą wojskowa oraz lekcje historyczne.

Jest to miejsce, do którego warto pójść z uczniami (raczej z uczniami klas starszych). Wchodzimy na wystawę w ciemności wraz z niewidomym przewodnikiem. Przechodzimy przez kolejne pomieszczenia. Niesamowite doświadczenie.

Można zabrać uczniów na seans dostosowany do ich wieku.

Warsztaty:

  • Toruńskie Inspiracje

oferta

Tu można skorzystać z oferty warsztatów rękodzielniczych, dzięki którym uczniowie poznają toruńskie legendy oraz poznają składniki, z których są wykonywane pierniki.

  • Toruńscy Partacze

oferta

Można zaprosić uczniów na warsztaty kaligraficzne, kaletniczy czy mincerskie.

  • Centrum Chemii w Małej Skali oferta

Jest to miejsce, gdzie uczniowie przeprowadzą doświadczenia – sami będą to wykonywali pod opieką prowadzących. Wśród warsztatów w ofercie znajdziemy warsztaty przyrodnicze, chemiczne, mydlarskie i z kuchni molekularnej (te ostatnie są też do jedzenia).

Przewodnicy:

Do polecenia mamy charyzmatycznego przewodnika Mateusza Katolickiego – oferta i drugi link

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑