Edukacja prawna

Jedna z najlepszych rzeczy, jakie udało mi się znaleźć. Jest to licząca 344 str. publikacja zawierająca gotowe scenariusze zajęć – wraz z podpowiedziami dla nauczyciela, jak takie zajęcia prowadzić. Wspaniałe pomysły na pracę na kazusach, w oparciu o historyjki z życia, bliskie uczniom. Poradnik dla nauczycieli „Edukacja prawna w szkole” powstał we współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji, Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej.
Na linkowanej poniżej stronie, oprócz omówionego poradnika, znajdują się jeszcze inne, równie ciekawe materiały do edukacji prawnej.

Poradnik Edukacja Prawna w szkole

Edukacja prawna nie musi być nudna. Można ja też wprowadzać poprzez grę – Twoje Prawo to gra przygotowana wspólnie przez INPRIS oraz Pracownię Gier Szkoleniowych. Gracze wcielają się w obywateli, którzy chcą wywrzeć wpływ na powstającą ustawę. Gra pozwala poznać kolejne etapy prac nad ustawą. Pokazuje również, jak w ramach prac legislacyjnych wyrazić opinię, aby dostrzegły ją osoby odpowiadające za przygotowanie ustawy na danym etapie. Idealny materiał do pracy przy omawianiu procesu legislacyjnego ustaw.

gra Twoje Prawo

Kompendium wiedzy o polskim systemie prawa. Warte wykorzystania jako notatki dla uczniów. Znajdują się w nim informacje nie tylko o systemie prawnym, ale również o prawach nieletnich, konsekwencjach przemocy w szkole, stosowaniu środków odurzających przez nieletnich, plagiacie i piractwie, zagrożeniach w Internecie.

Prawo na szkolnym korytarzu

Kolejna pozycja to książka Apteczka prawna. Lex bez łez.
Poradnik ten daje wskazówki m.in. :

  • Jak postępować ze swoimi zdjęciami na portalu społecznościowym?
  • Jak dostać zaległe alimenty od rodzica?
  • Jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z Internetu,
  • Czy dziedziczy się także długi i czy można tego uniknąć?
  • Czym jest władza rodzicielska i jak daleko sięga?
  • Czy komentarz pod zdjęciem na Facebooku jest chroniony prawem autorskim?
  • Czy można ukraść komuś pomysł?
  • Czy Policji zawsze trzeba otwierać drzwi?


Na sam koniec linki do kanałów edukacyjnych na YT
Prawo Łukasza
Sursum Corda

Strony: 1 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑